۲۰ اردیبهشت ۱۳۸۹

یه روز خوب میاد؟

یعنی، یه روز خوب میاد؟ که ما هم رو نکُشیم؟
گفته‌اند و نوشته‌اند و خوانده‌ایم که «معلمی، شغل انبیاست». سال‌ها پیش نبی خدا را به صلیب کشیدند، و دیروز معلمی را بر دار...


۱۵ اردیبهشت ۱۳۸۹

احوال‌پرسی

سلام خدمت دوستان ستاد مبارزه با اینترنت
عرض کنم خدمت شما امروز که زدید sites.google.com را فیلتر کردید فهمیدم که دل‌تان برای جامعه‌ی وبلاگ‌نویسی تنگ شده و از آن‌جایی که این روزها تعمیم دادن و نماینده بودن مد می‌باشد بنده‌ی کوچک‌ترین (البته نه کوچک شما) خودم را بی‌خود و بی‌جهت تعمیم می‌دهم به همه‌ی وبلاگ‌نویسان و می‌پرسم که چرا آخه؟ بابا به والله هیچ کار براندازانه‌ای نمی‌شه باهاش انجام داد، یک ابزار ِ برای به اشتراک گذاشتن فایل‌ها و ساخت مزخرفاتی شبیه به ویکی و دانش‌نامه.
از خدا که پنهان نیست از شما چه پنهان، مثلا ما یک وبلاگ دانشجویی داریم که فایل‌های درس‌های‌مان را می‌گذاریم روی همین sites.google و شما با این کارتان کلاس را تعطیل کردید.
لطفا sites.google.com را از فهرست مضحک‌تان دربیاورید، این همه سایت خوراک فیلتر، مثل رجانیوز، فارس... چه کاری‌ست.
عزت زیاد، منتها عزت ما

» توضیح اینکه آخرش با همین ای‌میل‌ها به باد فنا می‌روم، حالا کی معلوم نیست. این‌قدر به پر و پای این‌ها می‌پیچم که خودمان را هم آخر کار فیلتر می‌کنند.

۱۳ اردیبهشت ۱۳۸۹

سازمان یادگیرنده

تعریف پیتر سنگه از سازمان یادگیرنده، به نقل از ویکی‌پدیا 
Organizations where people continually expand their capacity to create the results they truly desire, where new and expansive patterns of thinking are nurtured, where collective aspiration is set free, and where people are continually learning to learn together


سازمان‌هایی که کارکنان‌شان، به‌طور مداوم توانایی‌شان را جهت دست‌یابی به نتایج مورد انتظار افزایش می‌دهند؛ جایی که -در آن-، الگوهای جدید و توسعه یافته امکان پرورش می‌یابند، آرمانی جمعی در آن وجود دارد، انسان‌ها به‌طور مستمر می‌آموزند که در کنار هم بیاموزند.

» یک‌جور تمرین برای ترجمه است، خیلی افتضاح است اما به مرور بهتر می‌شود، در صد سال آینده.