۰۷ اردیبهشت ۱۳۸۹

کوسه‌های فلان، لنگرهای بیسار و مافیای فلان‌کاره

فکری‌ام که این کوسه‌های فلان فلان شده مگر کورند که نمی‌بینند فلاکت ما کاربران ایرانی را که هم از داخل می‌خوریم هم از خارج هم از بالا و هم از پایین. داخل که خدایا شکرت کلا، خارج هم که ملت صبح پا می‌شوند از خواب و دست و رو نشسته، زرتی سه چهار تا قطعنامه در می‌کنند و همه چیز هم که شکر خدا تحریم و قحطی، تازگی‌ها که نماینده‌های مستقیم کائنات، مستقر در زمین و آن هم فقط در ایران، تهدید کرده‌اند به زلزله‌ی مهیب خانمان‌برانداز. آن وقت وسط این همه فلاکت، چند تا کوسه‌ی... کابل حیات‌مان را گاز می‌گیرند و فاتحه.
از آن طرف هم مافیای ایتالیا، در اینترنت ایرانی اختلال ایجاد می‌کند، یکی نیست به‌شان بگوید آخه شماها چرا خره، ما عاشق ویتوکورلئونه هستیم همه از دم، کلا عشق است مافیا را، حتی آن تیله‌های توی دهان آقامون مارلون براندو. شماها دیگه چرا؟
تازه‌ش هم، اصلا این همه کابل خوب توی دنیا هست، مثل اینترنت کره با آن سرعت وحشتناک‌اش، غنی‌تر است کوسه جان، خره، برو خب، بند کردی به این اینترنت نیمه‌جان، حداقل یکبار برو امتحان کن. این همه کشور که اینترنت‌شان یا بخشی از آن از دریا تامین می‌شود، فقط ما هستیم که هفته‌ای سه‌بار کابل‌مان را می‌خوری. برو دیگه، خجالت بکش! بی‌تربیت... تهمت می‌زنی به بچه‌های خوب و زحمتکش اداره فلان و بهمان، ...ش خودتی، کوسه هم اینقدر پر رو، وقتی به‌ت می‌گویند کار جنابعالی‌ست قبول کن و رویت را کم کن.
» این خزعبلات را از طریق ای‌میل فرستادم و دارم تست می‌کنم، فقط بدی‌ش این است که دسته‌بندی در این روش تعطیل است.
» اتفاق عجیب حتی می‌تواند این باشد که بلاگر زنده است و بنده دارم این خط آخر را اضافه می‌کنم و برچسب می‌زنم خیر سرم.

سه‌شنبه، 7 اردیبهشت 1389 هجری شمسی، نامه‌ی دوم

سلام مجدد خدمت دوستان ستاد مبارزه با اینترنت
حالا شده سه روز که بلاگر را ناکار کرده‌اید و این دومین ای‌میلی‌ست که قول‌اش را داده بودم. این‌ها را محض یادآوری می‌نویسم، وگرنه نه آزار دارم نه مرض و نه از شما خوش‌ام می‌آید. فقط اینکه بلاگر را از فیلتر دربیاورید.

۰۶ اردیبهشت ۱۳۸۹

ستاد مبارزه با اینترنت

عرض کنم خدمت شما که بلاگر.کام از صبح علی‌الطلوع همین امروز یکشنبه 5 اردیبهشت، تبخیر شد و رفت پی کارش. برای چند دقیقه‌ای برگشت، اما تیر خلاص را همان موقع زدند بچه‌های زحمت‌کش ستاد مبارزه با اینترنت. غرض اینکه ای‌میل زدن به filter@dci.ir کمترین کاری‌ست که می‌توانیم برای خودمان بکنیم، همین.

فکری‌ام از این به بعد، اگر هر روز هم نشود هر وقت که یادم بود، ای‌میل بزنم به‌شان و یادآوری کنم که یادشان هستم و دل به دل راه دارد و این داستان‌ها. یحتمل دل‌شان برای‌مان تنگ می‌شود که می‌زنند تبخیر می‌کنند تا ای‌میل بزنیم به‌شان که حال‌شان جا بیاید و دل خجسته‌شان خنک شود، وگرنه آدم حسابی مرض که ندارد که بی‌خود و بی‌جهت گودرز را وصل کند به شقایق که، دارد؟ تازه‌ش هم، آدم، حتی ناحسابی‌ش هم مرض ندارد.

ول کنید این حرف‌ها را، اگر به داشبورد بلاگر دسترسی ندارید از draft.blogger.com استفاده کنید، اگر نشد پورت سکیورش را امتحان کنید، همان HTTPS خودمان. اما ای‌میل به ستاد مبارزه با اینترنت فراموش نشود، الیوم فلان و از این حرف‌ها، البته خود دانید اما از ما گفتن.

» وقتی یادداشت را نوشتم و دکمه‌ی انتشار لایو رایتر را زدم اینترنت پکید، اینجا شاید فقط کوسه‌ها نیستند که علاقه‌ی خاصی به فیبر نوری دارند، آخر این هم شد رژیم غذایی؛ فیبر نوری نیم‌پز با سس هزار جزیره لطفا.

» حالا که این یادداشت منتشر می‌شود، ساعت نه و چهل دقیقه‌ی شب دوشنبه است، این‌همه مدت قطع بودم، بیست و چهار ساعت.

» اولین ای‌میل را فرستادم، منتها سوتی دادم و نوشتم «بلاگر و وردپرس.کام را از فیلتر دربیاورید». خدا کند شر نشود برای وردپرس.کام، خدایا توبَه!

» راه حل draft با https جواب می‌دهد، همین الان تست شد.

۰۵ اردیبهشت ۱۳۸۹

از جنگ تا صلح

تنها یک راه برای پیروزی در مقابل کودکان داریم: «با حرف‌های‌مان متقاعدشان کنیم». چرا که با جنگ‌های خواسته یا ناخواسته بر سر کارهای روزانه و مسوولیت‌ها برنده نیستیم، هر چقدر هم که وقت و توان برای زور گفتن داشته باشیم. چون آن‌ها وقت و انرژی بیشتری برای مقاومت دارند. حتی اگر در جنگ برنده شویم و اراده‌مان را تحمیل کنیم، آن‌ها شاید با بی‌روح شدن، عصبی شدن و یا با نافرمانی و قصور در کارها انتقام بگیرند.


» رابطه‌ی بین والدین و کودکان، راه حل‌های جدید برای مسائل قدیمی/ نوشته‌ی دکتر هایم جی. گینات/ ترجمه‌ی سیاوش سرتیپی

بزن بترکون!

کتاب حدود رشد (The Limit of Growth) که برای اولین بار در سال 1972 منتشر گردید، تصویر مستندی به دست داده است. بر این اساس، رشد بی‌رویه‌ی جمعیت و مصرف، سرانجام به کمبود غذایی، زوال و نابودی مواد معدنی اصل، شلوغی بی‌اندازه، آلودگی هوا و تخریب کلیت کیفیت زندگی منجر خواهد شد. یکی از توصیه‌های مهم، بررسی بازاریابی اجتماعی جهانی برای برنامه‌ریزی خانواده بوده است.

 

» کتاب مدیریت بازاریابی، فیلیپ کاتلر/ ترجمه‌ی بهمن فروزنده/ فصل پنجم، صفحه‌ی 188

و البته لازم به ذکر است که آقای بهمن فروزنده چند ماه پیش مشاور محمود احمدی‌نژاد شدند، اما اینکه مشاوره‌ها‌ی چقدر در اظهارات اخیر آقامون محمود نقش داشته اصلا مشخص نیست.

و البته اگر حرف درنیاورند که اینجور کتاب‌ها دیگر قدیمی شده‌اند و کتاب‌های جدید را خودمان می‌نویسیم.