۱۱ دی ۱۳۸۷

برای خودمان دو تا

Silk_Flower_Wedding_Decoration_Garland

» با تو بودن، رویای دوست‌داشتنی من است.
» وقتی آرش، سال قبل نوشت با “بیش از صد ماه تجربه”، خب، راستش کف کردم، یا وقتی پرویزخان زاهد نوشت رسیدیم به بیست سال. ما هنوز خیلی مانده تا برسیم به 100 تا و 200 تا، شاید برسیم و شاید هم نه -که البته چطور رسیدن هم شرط است-، اما تا همین‌جا هم مبارک‌مان باشد، شد 72 تا تمام.

» می‌رسیم، حتما. خوب هم می‌رسیم :-) به‌خصوص حالا که رویای مشترکی هم داریم؛ سیدکامیار.
شعار هم همین است که نوشتم: “با تو بودن، رویای دوست‌داشتنی من است”.

» تا حالا وبلاگ آرش رو برای “تجربه” جستجو کردید؟ به قول خودش چاکریم.
» پرویزخان هم که سال 64، بله و اینا.

۱۰ دی ۱۳۸۷

تبخیر ابلهانه

عرض کنم خدمت شما که می‌شود فیلم‌ها را هم مثل کتاب –که از آدینه‌بوک می‌خریم- خرید؛ به کمک سایت DivxKade این کار به راحتی انجام می‌شود. اما صفحه‌ی سیزده فیلم‌ها تبخیر شده، چرا؟ نمی‌دانم. آیا در میان “بچه‌های اداره‌ی مبارزه با اینترنت و وبلاگ” کسی هست که عدد سیزده را نحس می‌داند؟ نمی‌دانم.

این یادداشت صرفا به منظور معرفی یکی دیگر از روش‌های تبخیر ابلهانه و پرده‌برداری از نفوذ عمیق خرافات در میان “بچه‌های اداره‌ی مبارزه با اینترنت و وبلاگ” نوشته شده و ارزش دیگری ندارد، اما اگر به خرید فیلم از فروشگاه‌های آنلاین علاقه دارید “فروشگاه آنلاین آریا شاپ” هم بدک نیست، به‌خصوص طراحی‌ش.

و البته این چند خط به منظور اطلاع‌رسانی از زنده بودن صاحب این وبلاگ و تشکر فراوان از دوستانی‌ست که حال نامبرده را پرسیده‌اند، خب شما هم حال‌مون رو بپرسید تا ازتون تشکر کنیم خب، چه زرنگ!

۰۳ دی ۱۳۸۷

بازگشت نه چندان شکوهمند، اما ماندگار بلاگر فارسی

خب، لابد از عنوان معلوم است که عرضم چیست. اما کوتاه و گذرا می‌نویسم.

1ـ بعد از مشکلاتی که از طریق هاست‌داری شرکت پارسی‌هاستینگ برای هاست بلاگر فارسی -و یحتمل وبلاگ‌ها و وب‌سایت‌های متعددی که بر روی سرورهای این شرکت میزبانی می‌شدند- پیش آمد، تصمیم گرفتیم فایل‌ها و پوسته‌های بلاگر فارسی را به هاست دیگری منتقل کنیم اما مشکل همچنان باقی بود؛ اگر این یکی هم مثل قبلی شد چه؟

پس با ایده‌ی فوق‌العاده‌ی نیما، بلاگر فارسی بر روی سایت‌ساز گوگل مستقر شد، بخش پوسته‌ها هم اینجاست و از همین هفته پوسته‌های جدیدی هم خواهد داشت. تا وقتی گوگل و سایت‌سازش هستند بلاگر فارسی هم پابرجاست، امیدوارم.

2ـ از کجا هاست بخریم؟ این را جادی در کی‌برد آزادش نوشته اما من جایی را به شما معرفی می‌کنم برای نخریدن هاست.

بگذارید به حساب یک شکایت خصمانه از یک شرکت خدمات میزبانی سایت که با خلف وعده و عمل نکردن به تعهداتی که به بلاگر فارسی به عنوان یک کاربر داشت، باعث به هم ریختگی اوضاع شد. اوضاعی که در نهایت به نابودی همه‌ی اطلاعات و فایل‌های بلاگر فارسی ختم شد. اینجا می‌نویسم که نام شرکت پارسی هاستینگ را خوب به خاطر بسپارید برای کشیدن خط قرمز روی آن و هرگز به عنوان یک گزینه برای میزبانی سایت یا وبلاگ به‌ش فکر نکنید، همین.

خیلی تند بود؟ فکر می‌کنید، خیلی بدتر از این بود، منتها وقتی ای‌میل زدم و حرف‌هایم را نوشتم برای‌شان و بعد از سه هفته پیگیری موفق به گرفتن پشتیبان از فایل‌ها شدم، حذف‌اش کردم و فقط همین تکه‌اش را نگه داشتم.

3ـ هیچی، همین‌جوری، محض تنوع عرض کردم. ولی خیلی خوشگل شده اینجا، عادت ندارم. جریان‌اش را گوشه‌ی وبلاگ نوشته‌ام، قدم‌رنجه که کردی متوجه می‌شوی.

4ـ حالا که همه‌ی کارها مرتب شده، دوباره بلاگر در دسترس نیست، بساطی داریم، آخر قیر و قیف. آن هم حالا که به دوست خوبم، آشپزباشی بزرگ قول داده‌ام.

۰۱ دی ۱۳۸۷

آقای کتاب‌فروش، با ما هم بعله؟

حالا شده دو بار که جلد دوم کتابی را از آدینه‌بوک سفارش دادم و به جایش جلد اول را گرفته‌ام؛ سه تا جلد اول یک کتاب را دارم بدون هیچ جلد دومی، بساطی‌ست.

» کمی باربط
البته قسمت مربوط‌اش فروش است. برادران موغلی از گراش استان فارس، وبلاگی دارند و وسایل پینگ‌پونگ می‌فروشند. من چند تایی خرده‌ریز لازم داشتم، که سفارش دادم و امروز گرفتم. روال هم این طوری‌ست که پول را واریز می‌کنید و آدرس می‌دهید و ارسال می‌کنند، تمام.
وسایل ارسالی بدک نیستند، منتها اینکه چیزی را نبینی و بخری، همیشه یک‌جوری‌ست، نه؟

۲۵ آذر ۱۳۸۷

آقا، خودشه، همون‌جوری بگذار باشه لطفا

گویا دارند کابل قطع شده‌ی حیات را وصل می‌کنند، همان کابل مسخره که یا کوسه‌ها می‌خورندش یا لنگرها پاره‌اش می‌کنند. برای چند ثانیه‌ای شد بهشت، داشتیم یک دو تا اسکریپت را برای دانلود از یوتیوب تست می‌کردیم که نتیجه‌ش شد تصویر پایین، خواستم خدمت دوستان‌مان در ته دریا عرض کنم که "آقا، همونجا که نیم ساعت پیش وصل کرده بودی خوب بود، سرعت عالی، توپ، اصلا خود خود خودش بود، بگذار همون‌جوری بمونه".

speedee

اَه... خرابش نکن دیگه جون داداش، می‌رفتیم که داشته باشیم دعای خیر سی میلیون کاربر اینترنت رو...

خیاط آشنا سراغ ندارید؟

جدی عرض کردم، پاره پوره شدیم از بس این چند روزه لینک دانلود مستقیم Transporter-3 رو ای‌میل کردن و ما زدیم بره توی اسپم.

ما؟ این جمع بستن هم عادتی شده‌ها. عزت زیاد.

۲۳ آذر ۱۳۸۷

تولدی دیگر

Renaissance-poster

چند ماه پیش در برنامه‌ی سینما اقتباس شبکه‌ی چهار، فیلمی انیمیشن پخش شد با نام تولدی دیگر؛ فیلمی به ظاهر سیاه و سفید اما تاریک و واقعی و ترسناک. داستان در سال 2054 می‌گذرد و همان نبرد همیشگی نیکی و بدی‌ست، این بار برای به دست آوردن فرمول زندگی جاوید.

یکی دو هفته‌ی پیش نسخه‌ی دوبله شده‌اش -و صد البته که تکه‌پاره- را اتفاقی پیدا کردم و نتیجه‌ی جستجوها هم منتهی شد به دیدن مجدد فیلم. تریلر فیلم را با زمان یک دقیقه و هجده ثانیه در ادامه می‌بینید.

» فیلم Renaissance در IMDB. دانیل کریگ به جای بارتلمی کاراس صحبت کرده.
» مدخل فیلم در ویکی‌پدیا 
» نتیجه‌ی جستجو در یوتیوب، که ختم شد به فهرست‌های پخش متفاوت، مثل این یکی که تقریبا همه‌ی این فیلم 105 دقیقه‌ای را در 12 تکه آورده.
» اطلاعات بیشتر در وبلاگ سینما کامنت

۱۸ آذر ۱۳۸۷

چرا نباید به بچه‌ها دروغ گفت؟

راستش، از وقتی لپ‌تاپ‌دار شدیم و از شر مزاحمت‌های Pc راحت، یک دردسر کوچولوی شیرین -اما گاهی مصیبت- هم داریم: سیدکامیاری که می‌خواهد بازی کند؛ یعنی در واقع "من من کله‌گنده" را می‌نشاند پای لپ‌تاپ و من بازی می‌کنم و چشم‌هام درمی‌آید و او در عوض کیف می‌کند. اوایل گاهی قایم‌اش می‌کردم و تلفنی که سراغش را می‌گرفت می‌گفتم خراب شده داده‌ام عمو درست‌اش کند. کمی غر می‌زد اما دروغ‌ام را باور می‌کرد و می‌گذشت.
تا اینکه یک‌بار، چند ساعتی در محل کار مهمان‌ام بود. حالا دیگر قصه‌ی لپ‌تاپ و دروغ عمو و اداره را باور نمی‌کند و می‌گوید "من اداره رو دیدم، عموت اون جا نبود".

هنوز هم می‌پرسی چرا نباید به بچه‌ها دروغ گفت؟ برای اینکه این وسط تنها کسی که ضایع می‌شود ما مثلا بزرگ‌ترها هستیم نه بچه‌ها.

وبلاگ‌های تازه، دوستی‌ها نو/ دو: داستان تازه داریم، داستان خوب

خدمت شما عرض کنم که این یکی، وبلاگ تازه‌ای نیست اصلا. اما دوستی با آدم پشت این وبلاگ برای من هر روز تازه است، گفتم شاید شما هم بخواهید از این به بعد یادداشت‌های پویا نعمت‌الهی را بخوانید؛ از نفت، سیاست و حتی داستان‌های کوتاهش را.

چندتایی از داستان‌های کوتاهش را خوانده‌ام و راستش، به جز تیغ مصری، از بقیه‌شان خوشم نیامد، دروغ چرا. اما خب، شاید شما بپسندید.

» دانلود داستان تیغ مصری
» دانلود داستان اسب لنگ

» وبلاگ‌های تازه، دوستی‌های نو/ یک

بگذریم

می‌خندی، می‌گن طرف مشاعرش رو داده خروس‌قندی گرفته، می‌گن وقتی عقل رو تقسیم می‌‌کردن طرف توی صف دماغ بوده. نمی‌خندی، می‌گن مردیکه‌ی یبث عبوث بدعنق خاک‌برسر، مرده‌شور ببردش که عین برج زهرمار می‌مونه.

قاطی جمع می‌شی، می‌گن باز این نکبت خودش رو لوس کرد. قاطی جمع نمی‌شی، می‌گن واه واه، افاده‌ها طبق طبق، طرف به اون‌جاش می‌گه دنبال من نیا بو می‌دی.

با رییس‌ات دو کلوم اختلاط می‌کنی، می‌گن پاچه‌ی نو مبارک، الهی به پای پاچه‌ی رییس جونت پیر شی بمیری.
با رییس‌ات حرفت می‌شه. می‌گن خاک تو سرت کنن، به بخت خودت لگد می‌زنی که چی مثلا؟ اسگل، زود برو مراتب گه‌خوری‌ت رو کتبی اعلام کن تا دیر نشده و رییس -و در نتیجه کل مجموعه- مواضع جدیدش رو در موردت اعلام نکرده.

تکون می‌خوری، می‌گن تو چقدر وول می‌زنی، مگه زیرت چرخ داری، خب بتمرگ سر جات دیگه. از جات جم نمی‌خوری، می‌گن مردی؟ خب، یه تکونی به خودت بده معلوم شه زنده‌ای و با قوری-کتری فرق داری.

والله...

توضیح: گاهی چیزهایی هست که می‌نویسی و همین‌طوری می‌ماند در حالت پیش‌نویس. بد نیست برای تنوع -و شاید تهوع- اینجا باشد. تاریخ این یکی سوم مارس 2008 است اما هشتم دسامبر منتشر می‌شود، قدرت خدا.

۱۶ آذر ۱۳۸۷

راهنمای فارسی‌سازی پوسته‌های بلاگر، با نان اضافه

سوال این است که آیا اصلا راهنمایی هم برای فارسی‌سازی پوسته‌های بلاگر وجود دارد و اگر هست کجاست که دیده نمی‌شود؟

جواب‌اش خیلی قاطع نیست، چون هنوز کار دارد تا راهنمای راهنما شود اما به قول علما، “کاچی بعض هیچی”، می‌توانید راهنمای فارسی‌سازی پوسته‌ها را در ویکی بلاگر فارسی بخوانید و راهنمایی و کمک‌مان کنید تا تکمیل شود.

» اما نان اضافه،

1ـ هاست بلاگر فارسی طبق معمول چند ماه اخیر روی هواست. دیگر برای شما نامعتبر بودن لینک‌ها و برای ما فحش خوردن عادی شده انگار، اما تا پایان هفته‌ی جاری بلاگر فارسی می‌رود روی هاست جدید و همه‌مان راحت می‌شویم؛ شما از هدر رفتن وقت‌تان و ما از فحش خوردن، هر چند فحش‌خورمان ملس شده این روزها.

2ـ اگر زبان فارسی را در داشبورد بلاگر انتخاب کرده‌اید و از ترکیب فایرفاکس+استایلیش استفاده می‌کنید، استایل بلاگر فارسی (توضیح در اخبار بلاگر فارسی) فراموش نشود.

۱۴ آذر ۱۳۸۷

فایرفاکس آوازه‌خوان

خبر: نسخه‌ی یک Songbird اومد بیرون. حرکت خوبیه، تمام.

محمد اصفهانی گوش می‌دهیم و روی گزارش فروش سه ماهه‌ی دوم کار می‌کنیم و گزارش حاشیه‌ی سود رو اصلاح می‌کنیم، می‌چسبه کار کردن اینجوری. مرورگر هم که دم دسته، با همون قابلیت‌های فایرفاکس؛ افزونه‌ها و پوسته‌ها، حضرت Stylish هم هست، یعنی گودر هم به موقع سر جای خود حاضر می‌باشد.

خانه به خانه دیدم‌ات/ هم‌چو فَسانه دیدم‌ات… به‌به.

» بابای یسنا می‌تونه روی 387 و در پوشه‌ی utility پیداش کنه :)