۲۳ مهر ۱۳۸۷

اینترنت هوشمند مدل بندری، توضیح تکمیلی

بعد از تعطیل شدن داشبورد بلاگر، چند تایی نظر برای یادداشت‌های اینترنت هوشمند بندرعباس (یک و دو) داشتم که بعد از تایید می‌شود دیدشان.

توضیحات خانم یا آقای دهقانی از شرکت اینترنت هوشمند قانع‌کننده است به نظرم؛ اینکه اگر مبلغ روی قبض تلفن کشیده شود، مجبورند چهل درصد به مخابرات بدهند و همین، مبلغ را بالاتر می‌برد.

من از شرکت اینترنت هوشمند مزاحم شما شدم می‌خواستم چند تا نکته را برای سایر دوستان مشخص کنم.
1- قیمت اینترنت هوشمند به ازاء هر ساعت استفاده 150 تومان است و استفاده کننده می‌تواند نحوه‌ی پرداخت وجه قبض خود را تعیین نماید. (حتی زمان پرداخت)
2- مبلغ فوق‌الاشاره از قیمت کارت اینترنت کمتر است. در ضمن اینترنت که دارید کافی است سرچ کنید ببینید قیمت آن در تهران و سایر شهرستان‌ها به ازاء هر ساعت 300 تومان است که دو برابر قیمت ماست.
3- در این سیستم مشترک اول از خدمات استفاده می‌کند بعد پولش را پرداخت می‌نماید (که فکر نمی‌کنم بشه اسمشو کلاه‌برداری گذاشت که یکی از دوستان گفته ما کلاه برداریم).
4- هر فرد معترض می‌تواند پرینت شماره تلفن خود را از مخابرات اخذ و با میزان استفاده خود بر روی قبض کنترل کند در صورتی که بیشتر محاسبه شده باشد این شرکت همه هزینه‌های اخذ شده از وی را عودت خواهد داد. (زیرا میزان استفاده را سیستم ما از مخابرات استان هرمزگان دریافت می‌کند)
5- دوست عزیزی که 9000 ساعت قبض برای او صادر شده مبلغ قبض او باید 1350000 تومان شده باشد که با یک حساب سرانگشتی معلوم است اشتباه کرده است احتمالا 9000 دقیقه بوده که آن هم بعید می‌دانم در یک دوره اینقدر کار کرده باشد.

اگر مشترک هزینه اینترنت خود را پرداخت نماید قطعا پاشنه در خانه او از جا کنده نخواهد شد. و اما مشترکین بدحساب که فکر می‌کنند زرنگ تشریف دارند و فکر می‌کنند می‌توانند از پرداخت قبض شانه خالی کنند این شرکت به روش زیر عمل می‌کند:

اگر مبلغ ناچیز باشد فقط اینترنت مشترک را قطع می‌نماید. اگر مبلغ قابل توجه باشد علاوه بر قطع سرویس اینترنت مشترک، هزینه‌ی قبض به علاوه 25% جریمه را به زودی در قبض تلفن خود مشاهده خواهد نمود.

در حال حاضر امکان ارسال هزینه بر روی قبض تلفن وجود دارد ولی اگر شرکت بخواهد ار چنین روشی استفاده نماید ناگزیر باید مبلغ خدمات خود را به دو برابر افزایش دهد (هزینه دریافت مبالغ توسط مخابرات 40% و طولانی بودن دوره 2 ماه یکبار باعث ایجاد مشکلات فراوانی خواهد شد که خارج از حوصله خواهد بود).

» با تشکر – دهقانی
» آدرس : بندرعباس - روبروی شهر نمایش - ساختمان سه دال - طبقه اول واحد 2
» تلفن 3340553 - 3340554

» هم پایین همون یادداشت نوشتم و هم اینجا می‌نویسم که یادم نره، من با توجه به روال اینجور کارها اون شرکت رو کلاه‌بردار می‌دونستم و در یک کامنت هم نوشتم که کسی این‌جور قبض‌ها رو پرداخت نکنه -که البته حذفش کردم-. حالا بابت‌اش عذر می‌خوام از بچه‌های اون شرکت، البته کافی نیست اما محض ماست‌مالی کردن قضیه عرض کردم.

» مخابرات عملا داره چه کار می‌کنه این وسط؟ یک‌بار در ابتدای راه پهنا رو می‌فروشه به شرکت‌ها و سود می‌بره و یک‌بار در انتهای مسیر می‌ایسته و چهل درصد می‌کشه روی همون هزینه‌ی اینترنت که قبلا فروخته. پول چی رو می‌گیره؟ اجاره‌ی مسیر گذر رو؟ خدا انصاف بده، اما این دقیقا اسم‌اش چیه؟ می‌خوام بدونم که بعد دوباره عذرخواهی نکنم.

» تاکیدها هم که معلومه دیگه، یا از کمانگیر یا از بامدادی :-)