۲۳ مرداد ۱۳۸۷

آنچه این روزها می‌گذرد

یک. اول برویم سراغ المپیک و داستان یک علیرضایی. پدر آقای علیرضایی همکار ماست در اینجا و خودش هم شنا می‌کند، یعنی اصلا کرم شنا در خانواده‌ی علیرضایی‌ها ژنتیکی‌ست از قرار. و دوستان ماهی ما –بچه‌های تیم شنا- که با پدر علیرضایی رفاقت دارند، از نزدیک با وضعیت این بچه آشنا هستند و می‌دانند که چقدر در یک سال گذشته تمرین کرد و سختی کشید تا رکورد ورودی را کسب کرد و رفت المپیک و شد، آنچه که شد.

منتها چیزی که می‌خوام بگویم این است که همه‌ی ما تلاش می‌کنیم که دست آخر نتیجه‌اش را ببینیم. علیرضایی قرار نبود قهرمان المپیک شود، قرار بود در المپیک شرکت و شنا کند و حداکثر شاید در بین 16 نفر اول قرار می‌گرفت و رکورد ملی و شخصی‌ش را بهتر می‌کرد. شنا نکرده، یعنی حتما نگذاشته‌اند و دوباره داستان مضحک حریف اسراییلی. حالا حتما سرخورده شده، تا لب آب رفته اما تشنه برش گردانده‌اند، وضعیت جسمی‌ش هم اگر عالی باشد از نظر روحی مرده است. آقایان حضرات، ورزشکاری را که قرار بود با پریدن در آب، مایه‌ی افتخار ایران بشود، حالا به لطف سیاست‌های مضحک، روی هواست و مدت‌ها طول می‌کشد تا برگردد به حال اولیه.
هیچ وقت نباید “لذت مسابقه” را از یک ورزشکار گرفت. این را به تجربه‌ی سال‌ها ورزش آماتوری‌ام می‌گویم. آدم باشید و دست از بچه‌بازی‌های‌تان بردارید.

دو. زیاد توی نخ داستان بلاگفا نمی‌روم. اما تکه‌ای از یادداشت علیرضا شیرازی را نقل می‌کنم و تکه‌ای از یادداشت احمد ابوالفتحی که از بلاگفا کوچ کرده به بلاگر.

علیرضا شیرازی نوشته:

… این بدین معنا نیست که اطلاعات کاربران سایت در حصر باشد که می‌دانیم آن‌ها می‌توانند همواره صفحات خود را ذخیره یا به شکل دستی در جای دیگری ذخیره کنند…

و احمد ابوالفتحی که بایگانی‌اش در بلاگفا را به همین روش منتقل کرده نوشته:

… و البته راهی که من برای انتقال آرشیو وبلاگم انتخاب کردم اصلن راه عقلانی‌ای نيست. یک کاربر که بالای دویست مطلب در بلاگفا دارد، يا باید از خير انتقال آرشیوش بگذرد يا بايد با بلاگفا کنار بيايد و در همان‌جا به کار خود ادامه دهد. هيچ يک از اين دو انتخاب قابل قبول نيست.

خدمت آقای شیرازی عرض کنم که من بیشتر از چهار سال است که کاربر بلاگر هستم، و بلاگر هم مثل بلاگفا از انتقال می‌ترسید؛ همیشه‌ی خدا. این مورد، همیشه در فهرست خواستنی‌ها بلاگر وجود داشت و هر بار که این صفحه را می‌دیدم تیک‌اش را می‌زدم. و هیچ اتفاقی نمی‌افتاد، اما بالاخره مجبور شد، چون کاربران‌اش خواستند و مجبور شد و به زودی، به امکانات بلاگر اضافه می‌شود.

پیشنهادم برای شما این است که زرنگی کنید و علاوه بر امکان گرفتن خروجی، امکان وارد کردن مطالب از سایر وبلاگ‌ها را هم فعال کنید. باور کن که همه‌ی وبلاگ‌نویس‌ها هم از بلاگر یا وردپرس راضی نیستند.