۳۰ مرداد ۱۳۸۷

تبصره‌ی ذیل ماده‌ی 5 آیین‌نامه‌ی اجرایی بند 7 ماده واحده‌ی قانون بودجه 87

شرکت‌های عرضه‌کننده‌ی برق و گاز طبیعی به مصرف‌کنندگان موظفند، تنها به منظور اطلاع‌رسانی، بهای برق و گاز طبیعی مصرفی را در قبوض مشترکان، به ترتیب، بر مبنای قیمت آزاد برق و قیمت آزاد گاز طبیعی مصرفی مندرج در اجزای “ب” و “ج” بند 7 ماده واحده‌ی قانون بودجه‌ی سال 1387 کل کشور محاسبه و درج و مبلغ قابل پرداخت را فقط در چارچوب قوانین و مقررات مربوط به قیمت‌های مصوب اعمال کنند.

همین دیگر. حالا اینکه چرا اصلا باید نمایش داده شود بگذارید به حساب منت بزرگی که دولت عدالت‌پرور می‌گذارد سر مردم. نمونه‌اش هم آن آقای مضحکی که چند هفته پیش به نمایندگی از وزارت نیرو فرستاده بودند صداوسیمان برای شفاف‌سازی و هر یک دقیقه سه بار می‌گفت که توجه داشته باشید که باید مثلا دویست هزار تومان پول برق می‌دادید، و حالا چهل هزار تومان می‌دهید و مابقی را دولت می‌دهد.
انگاری که دولت از جیب باباش این‌ها پول برق را می‌دهد و آن پول، مال ملت نیست و این‌ها غریبه‌اند.

توضیح بی‌ربط: من اصلا دنبال این تبصره نبودم. کار من محاسبه‌ی فروش فرآورده‌های تولیدی‌ست و دنبال توضیحی مربوط به همان بودم که وضع آن خیلی بدتر از این است. حیف که می‌ترسم، حیف. تا شما این‌ها را بخوانید و در دل‌تان لابد بگویید “مملکت گل و بلبل” بهتر از این نمی‌شه، مابقی‌اش را بخوانم و ببینم چیزی که دنبالش هستم می‌یابم یا نه. عزت زیاد.
پ.ن:
یافتم. قصدم پیدا کردن عیب و ایراد و رد پای سلیقه‌ی کج و معوج بعضی حضرات بالادستی بود که یافتم. ببینم می‌شود پیراهن عثمان‌اش کرد که بروند همین حالا درست‌اش کنند یا نه. وگرنه کار می‌کشد به آخر سال و حسابرس‌های سازمان، که انگاری فقط دنبال دزد می‌گردند لاکردارها.

» بفرمایید، شاهد این بار نه از غیب که از آفتاب یزد رسید. در سه سال گذشته هر بار که از دهان مسوولین محترم حرفی بیرون آمده که گران نمی‌شود، ته‌ش به گرانی وحشتناک کالا یا خدمت مذکور ختم شده. این بار دارد به گرانی برق ختم می‌شود. خدا آخر و عاقبت‌مان را ختم به خیر کند.

» پنجشنبه 31 مرداد 87،
کسی که این آیین‌نامه را فاکس کرد، خواست که در اختیار هیچ کسی قرارش ندهم. بی‌نوا خبر ندارد که این روزها شفاف‌سازی تا ردای دولت هم رخنه کرده. اگر تمایل دارید متن کامل آیین‌نامه را بخوانید دانلودش کنید.