۲۷ خرداد ۱۳۸۷

لایو رایتر جدید و بلاگر، یکبار برای همیشه

Kill_Bill راستش، نسخه‌ی جدید لایو رایتر را بهانه کردم برای نوشتن این یادداشت، همین. در مورد بلاگر هم کار خاصی انجام نشده و کماکان در بر روی همان نسخه‌ی قبلی می‌چرخد. مثلا اگر می‌شد باز یا بسته بودن کامنت‌های بلاگر از داخل لایو رایتر کنترل می‌شد خب، خیلی خوب بود. نه مثل حالا که همیشه کامنت‌ها را باز می‌گذارد حتی اگر در تنظیمات بلاگر کامنت را برای همه‌ی یادداشت‌ها بسته باشید. این، البته در مورد Scribefire هم صدق می‌کند، گفته باشم.

اما در مورد ویرایش عکس‌ها داستان کمی فرق می‌کند. امتحانش کنید، به خصوص حالا که می‌شود روی لینوکس هم این ابزار فوق‌العاده خوش‌دست را داشت.

اما یک چیزی هست که من همیشه یادم می‌رود، اینکه تا به حال چندتایی از دوستان با لایو رایتر و تنظیمات بلاگری‌اش مشکل داشته‌اند. بگذارید یک‌بار –آن‌هم برای همیشه- این کار را تصویری انجام دهیم و نتیجه را ببینیم. در آخر هم اگر نکته‌ای ماند من اینجا می‌نویسم و شما در کامنت‌ها تا حل مشکل شود، چطور است.
برای شروع هم همین وبلاگ را انتخاب می‌کنیم.

» تنظیم لایو رایتر برای بلاگر
» وبلاگ لایو رایتر + معرفی نسخه‌ی آخر و لینک دانلود

توضیح آخر: اما نکته‌ی فوق‌العاده‌ی این نسخه، نه توانایی‌های فوق‌العاده‌ی آن است و نه پلاگین‌های متعددش. به نظرم اینکه این نرم‌افزار برای به روز رسانی مستقل از ویندوز عمل می‌کند روشن‌ترین نقطه‌ی پیشرفت گروه سازنده‌ی آن است.

wlw-check-for-update

» به سبک دکتر مزیدی: اگر آب دست‌تونِ همین الان بگذارید زمین و برید بمیرید. منتها قبلش لایو رایتر رو دانلود کنید و توی وبلاگی که همین الان توی وردپرس –یا دور از جون توی بلاگر- راه می‌ندازید بنویسید. دمتون گرم و خدا رحمت‌تون کنه.
دکتر جان خیلی مخلصیم.