۲۶ خرداد ۱۳۸۷

اگر نمی‌توانید‌، عرصه را به دیگری واگذار كنید

ما در كشورمان وزارت ارتباطاتی داريم كه خودش ابلاغيه‌ی محدوديت سرعت -آن هم به ميزان 128‌ كيلوبيت بر ثانيه- را به نهادهای موجود ارائه می‌كند و در دوران وزير محترم ارتباطات -جناب آقای سليمانی- ايران از سال ۲۰۰۵ تا ۲۰۰۸ در فهرست جهانی آمادگی برای دولت الكترونيكی، ۱۰ پله سقوط داشته است.
موضوع وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ايران بسيار شبيه به صنعت خودروسازی در ايران است. در خودروسازی بيش از 20 سال است كه با تعرفه بيش از 100 درصدی از اين صنعت حمايت شده و در واقع بيش از 20 سال است كه مصرف‌كنندگان جريمه‌ی بی‌خاصيتی صنعت خودرو در ايران را می‌پردازند و هر خودرويی را با هر كيفيتی كه دوستان خودروساز می‌سازند، می‌خرند.
» اصل مطلب اینجاست، در همشهری آنلاین

سوالی هم نیست، واقعا دیگر جای سوالی نیست. بعد از سه سال دیگر نمی‌شود از دولت‌مردان انتظار حرف‌های بهتری داشت. اما علی‌الحساب، تا جوابیه‌ی زورکی دولت در همشهری منتشر نشده و همشهری به صورت خیلی زورکی به اشتباه نکرده‌اش اعتراف نکرده یادداشت عمید نمازی‌خواه را بخوانید که کمی از درد مشترک‌مان کم می‌کند.

» حرف دل خودم: با این اوضاع و احوال، یک آقای شادمغزی هم هست که فقط می‌ره توی برنامه‌های مختلف و زرت و زرت می‌گه دنیای مجازی، شهر مجازی، تجارت مجازی، مردیکه‌ی چورمنگ.