۰۲ فروردین ۱۳۸۷

به بهانه‌ی هفت‌سنگ 86

به قول بچه‌ها گفتنی می‌ریم که سال 87 رو داشته باشیم.
آقا محسن حاتمی و دوستان مجله‌ی هفت‌سنگ لطف کرده‌اند و نام این وبلاگ را هم در فهرست وبلاگ‌های برگزیده‌شان در بخش وبلاگ‌های ترکیبی -که وبلاگ برگزیده‌اش بامدادی بود- آورده‌اند. خب، البته برای بنده هم مایه‌ی افتخار است، بالاخره این از هر دری نوشتن یک روز به درد خورد و دیگر با اطمینان می‌شود آن جمله‌ی معروف "فقط روی یک شاخه تمرکز کنید" را از کلیه‌ی راهنماهای وبلاگ‌نویسی حذف کرد :-)

نظرسنجی بهترین‌های سال 86 شروع شده و برگزیدگان هفت‌گانه وبلاگ‌ها هم منتظر کلیک‌های گرم و مهربان شما هستند -تریپ مجری‌های لوس صدا و سیمان-.
خودم -با تقدیر از وبلاگ همیشه خوب علیرضا و وبلاگ‌های خوب دیگر فهرست نهایی- به "بامدادی" رای دادم. وبلاگی بسیار خوب با تلفیق نگاه تیزبینانه به آی‌تی و کاربرد مناسب از آن، و نگاه انسانی به آنچه در عراق می‌گذرد. به نظرم به جز جادی -که در کنار علاقه‌ی دیوانه‌وار به گنو/لینوکس*، به دنیای آزاد هم می‌پردازد-، وبلاگ بامدادی یکی از معدود وبلاگ‌هایی بود که ابعاد مختلف وجود آدم پشت وبلاگ را نمایان کرد. همانگونه که انسان‌های پشت وبلاگ‌ها، ترکیبی هستند از عواطف، احساسات و تعقل و درک منطقی، وبلاگ‌ها هم می‌توانند مجالی باشند برای بروز ترکیبی از همه‌ی اینها و نه آی‌تی تنها یا سیاست تنها (چی گفتم جون خودم).

حالا که تا اینجا به سبک مجری‌های لوس صدا و سیمان اومدم، با جمله‌ای تاریخی که یکی از مجری‌های صدا و سیمان بندرعباس، هر شب در برنامه‌ی بعد از افطار ماه رمضان بارمان می‌کرد تمام می‌کنم که "شب‌تون قشنگ، یا علی". و معلوم هم نشد که این دو تا رو چطور به هم ربط می‌داد، خل بود به گمونم، آیا؟
* گفتم مثل خود جادی بنویسم، بیخود و بی‌جهت.