۰۴ دی ۱۳۸۶

چه می‌کنه این اف‌اف

عرض کنم خدمت شما که سه تا از رفقای بنده -سه‌تاشون رو من می‌دونم-، از طرفداران پرشمار سایت زرد ایرانیان-یو-کی هستند و این سایت هم چند روزی هست که تبخیر می‌شه و میعان؛ یعنی می‌رود و برمی‌گردد. اما آی‌پی سایت سر جایش باقی‌ست. این راه حل را هم چند روز پیش در کامنت‌های وبلاگ روبو نوشتم -نه به این شکل البته-، اما بد نیست اینجا هم باشد، شاید به درد دیگران هم خورد.

فایرفاکس یک افزونه هم دارد به نام Server Switcher که در اصل، برای طراحان وب بوده که نتیجه‌ی کارشان را با تغییر وضعیت توسط این افزونه ببینند، اما خب، تغییر کاربری همیشه امکان دارد.

بعد از نصب، می‌توانید مطابق نمونه‌های زیر آدرس‌های دلخواه‌تان را با آی‌پی‌ها و آدرس‌های تبخیر نشده تنظیم و تعویض کنید. بعد از این کار، در کنار آدرس سایت تبخیر شده، نشانه‌ی زرد رنگ افزونه را خواهید دید. با کلیک روی این نشانه، به آدرس جدید می‌روید.اما اگر دلتان می‌خواهد از تبخیر به میعان برسید این نوار-ابزار جمع‌وجور هم چیز خوبی‌ست و استفاده از آن توصیه می‌شود. تا شما دارید از این‌ها استفاده می‌کنید، با اجازه من می‌روم مدارک مورد نیاز را برای درآوردن اینجا از تبخیر آماده کنم، مثل سند ملک برای وثیقه و اینا، چون همین عن‌قریب است که اینجا به حول و قوه‌ی الهی و با دعای خیر مردم و همت بچه‌های اداره‌ی مبارزه با وبلاگ، تبخیر شود.