۱۳ خرداد ۱۳۸۶

اکنکار، سوال

راستش، اینجا همکاری داریم که طرفدار فرقهِ اکنکار است. چرا نوشتم فرقه و نه مذهب؟ همین‌طوری لابد. چطور شده که از دست بچه‌های سخت‌گیر گزینش شرکت نفت در رفته؟ این همکار ما آذری‌ست؛ بچهِ مرند و طرفی هم که مسئول گزینش بوده بر حسب اتفاق آذری از آب درمی‌آید و صحبت از نماز و پیغمبر می‌رسد به گل و بلبل و اینا.

اما من چند تا سوال دارم، کَسی هست که خیلی خلاصه بگوید حرف اصلی این مرام و مسلک چیست و شاخهِ ایرانی این فرقه، چه نظری دربارهِ اسلام و قرآن و پیغمبر دارد؟ تا جایی که من شنیده‌ام نظرات توهین‌آمیزی نسبت به اسلام دارند این شاخهِ ایرانی‌شان، چون اصل این فرقه مربوط به ایران نمی‌شود.

و اینکه به نظرم این فرقه در استان‌های آذربایجان رشد بیشتری داشته‌اند، چون یکی دیگر هم بود که به نوعی مراد این همکارمان بود و این طرف، منتهای آرزوش این بود که بشود مثل آن یکی -من آن یکی را چندباری دیده بودم و باید بگویم که خاک بر سر این همکار احمق ما با این سلیقه‌اش-. سوال: به نظرتان چرا یک فرقه یا یک مذهب در یک منطقهِ جغرافیایی رشد و پایداری بیشتری دارد؟ مگر میوه است که به آب و هوا و شرایط اقلیمی بستگی داشته باشد؟

باز هم اگر سوالی داشتم خب، مزاحم می‌شوم :-)

آها، یک سوال دیگر، آیا رذایل اخلاقی‌ای از قبیل دروغ، تهمت، غیبت، پاچه‌خواری و فن برتر زیرآب‌زنی هم از ویژگی‌های توصیه شدهِ این مرام و مسلک است؟ اگر اینطور است که چرا خودشان را سبک کرده‌اند و رفته‌اند سراغ یک مرام و مسلک دیگر، خب، بگویند مسلمانیم و خلاص دیگر.

۲۷ نظر:

 1. نمیشه همچین چیزی رو با میوه مقایسه کرد.
  بعضی عقاید در بعضی از نقاط (حالا کشور یا دنیا) بیشتر ترویج پیدا کرده. همین هم میتونه باعث بشه که آدمهای اون منطقه آمادگی بیشتری برای قبول بعضی عقاید و خرافات داشته باشن. مثلاً همین باعث میشه که آذری ها به حضرت ابوالفضل اعتقاد خاصی داشته باشند یا اصفهان یهودی های زیادی داشته باشه و ... موردهای زیاد دیگه ای که هستند.

  پاسخحذف
 2. من هم می‌خوام علت هم‌چین رشدی رو بدونم. چرا در بعضی از جاها می‌شه و در بعضی از جاها نمی‌شه. به نظرم بهایی که عموم مردم اون منطقه به اینجور عقاید می‌دن باعث می‌شه رشد سریع‌تر و پایدارتری داشته باشه.

  پاسخحذف
 3. و اینکه چه عقایدی در اون مناطق هست که باعث چنین اتفاقی می‌شه؟

  پاسخحذف
 4. سلام یوسف جان
  راستش علت رشد در یک منطقه خاص به نظر من باید در ریشه‌های فرهنگی و باور پذیری اون مردم باشه.
  من یه بار ساعت‌ها با یکی از همین مرید‌هایی که میگی بحث روان فرسایی داشتم.
  آخرش هم نفهمید که حرف خودش چیه و مرتب پافشاری بر این داشت که اک مذهب نور و صوت خداست و همه کائنات یا نور هستند و یا صدا. اون هم با چه استدلال‌های ظعیف و سطحی‌ای. و بعد اصرار که هرکس اکیست واقعی‌است خود خداست و ال و بل و از این حرفها.
  بعد از نظر سطحی‌ای به کتاب‌هاش و دیکشنری فارسیش سر از چند و چونش در این حد که یک فرقه است مثل ده‌ها هزار فرقه دیگه که به سوی خدا و از این صحبت‌ها در حرکتند در آوردم.
  اما آقای ما قبول نداشت و سخت بر این مصر بود که اک خداست. بعد می‌گفت مثلا تو هم خدایی این قندون هم خداست و دود سیگار هم خداست چون توسط مغز بشری که ساخته خداست ساخته شده و به ریه ساخت خدا فرو میره.
  خلاصه سردرد اساسی‌ای شبش داشتم و در سرچ‌های گوگل هم بجز تایید نظرات خودم در متون اک ندیدم و نفهمیدم چرا پیروان این طریقت نمی‌دونن فرق طریقت به سوی خدا با خود خدا چیه.

  پاسخحذف
 5. سلام خدمت دوست نا شناسم.من یک اکیست یعنی کسی که پیرو اکنکاره از شیراز هستم خیلی اتفاقی با سوالت روبرو شدم و گفتم شاید بهتر باشه چند نکته رو بگم اول اینکه هیچوقت سخن هر شخصی رو ملاک تشخیص واقعیت نگذار نمیگم دوستت از لحاظ معنوی بالا نیست اما شاید داره اک رو بد توضیح مده نکته دوم اینکه در اک به هیچ مسلکی توهین نمیشه چه برسه به اسلام. همه ادیان پله های رسیدن به خداهستندو اسلام هم یکی از اونها و قابل احترام نکته سوم اینکه دوست شما احمق نیست تو هم اگر یکبار فقط یکبار لذت حضور رو درک کنی شاید از خود بیخود بشی پس بهتره به جای قضاوت در مورد دوستت تو هم اگر واقعا جویای حقیقتی اقلا بیشتر در مورد اک مطالعه کنی و اگر دوست داشتی چند تا از تمریناشو انجام بدی کی میدونه شاید چیزایی دیدی که خودتم باورت نشه همونجور که من اولین بار باور نکردم و در آخر اینکه اکیستها فقط در آزربایجان نیستند در همه جا هستند شیراز اصفهان و بیشتر از همه در مشهد نه تبریز این مهم نیست که چند نفریم یا کجا بیشتر مهم اینه که با عشق به هستی نگاه میکنیم و هممون عاشق خداییم من برات بهترین پیشرفتها رو در دین خودت واست آرزومندم

  یه لینکم واست گذاشتم که بیشتر در مورد اکنکار بدونی در ضمن سایتی هم هست که بعضی کتاباشو واسه دانلود گذاشته میتونی یگیری بخونی

  با عشق به اک

  یک دوست هم سرزمین

  http://fa.wikipedia.org/wiki/اکنکار

  پاسخحذف
 6. سلام من اک رو نمیشناسم ولی یک چیزی در وجودم میگه که باید در مورد تمام یا اکثر مذهبها و مکتبها بدونم اونوقت راه خودم به سوی خدا را ÷یدا کنم

  پاسخحذف
 7. خب، درستش هم همین است دوست ناشناس من.

  پاسخحذف
 8. دوست عزیز ضد جنگ
  جنگ درگیری دو و یا چند عقیده است که هر کدام از طرفین یا فکر می کنند درست می گویند و یا ادای اینکه درست می گویند را بازی می کنند حال می تواند این عقیده و یا سخن در مورد یک قسمت از خاک باشد و یا بخش از یک جهان بینی
  ضد جنگ بودن یعنی به مرام دیگران با نگاه مهر و منطق نگاه کنیم تا صلح براید

  اما شما براحتی با اینکه ضد جنگ هستید براحتی بر مرام کسان دیگر پا گذاشتید و بدون درک کامل از اکینکار و اکیستهابه آنها با اسب دو نعل رانده اید .
  دانایی است شناخت دیگران
  شناخت خویش دانا دلی
  زور مندی است فتح دیگران
  فتح خویش توانایی دائو دجینگ
  برکت باشد.

  پاسخحذف
 9. @دوست عزیز ناشناس و دوست‌های دیگری که با جستجو به اینجا می‌رسید. اول اینکه قصد من توهین و تقبیح یک مرام و مذهب خاص نیست که اگر اینطوری باشه اسلام مغبون‌ترین مذهب دنیاست. من اولا می‌خواستم بدونم اکیست‌ها در مورد اسلام و امامان ما چه عقیده‌ای دارن و دوم اینکه من چیزی رو که دیدم نوشتم. اینکه دو تا از اکیست‌ها اینجا بودن و هستن و با دورویی کارشون رو پیش می‌برن و از طرف دیگه مسلمونی رو تقبیح می‌کنن.
  من هم می‌دونم، اک یا چیزهایی شبیه به اون بیشتر از شرق میاد و می‌ره به سمت تزکیه‌ی روح و دوری از هوای نفس، اما مشاهدات عینی رو چه کنم؟

  پاسخحذف
 10. به نظره من نباید به راه و روش دیگران خندید و توهین کرد هر روشی که باشه حتی غلطم باشه باید احترام گذاشت وقتی درست نمیدونید چیه بی خودی قضاوت نکنید...فقط اسلام نیست که مارو به خدانزدیک میکنه مذهب یا بهتربگم روشهای دیگری هم هست...من فکر نکنم اکنکار تا الان چیزه بدی گفته باشه ولی هرچه هست بهتر از این چیزهایی که من دراین30ساله عمرم دیدم و شنفتم..یکی بانماز به ملکوت میرسه..یکی بادعا..یکی با روزه..یکی با انجیل..یکی باتورات...وهزاران راه دیگه ...پس بهتره حرمتها رانشکنیم..شما که ادعای مسلمانی میکنید مسخره کردن کاره خوبی نیست ..تهمت زدن هم همینطور...
  اِکَنکار طریقت قدیمی است که در حدود سال ۱۹۶۵ از حالت پنهانی در آمد. بنیانگذار این طریقت پال توئیچل بود. مرکز این طریقت در شهر چن‌هسن در ایالت مینه‌سوتا در آمریکا است.
  +افزودن نکته اي لازم است و ان اينکه سري پال توئيچل از سوي نظام وايراگي مامور احياي طريقتي باستاني گشت که ان را به نام باستاني اکنکار به جهانيان معرفي کرد.اکنکار ربشه اي باستاني دارد که در عصر حاضر از خفا به عيان رو کرد.معناي ان همکاري با خداوند مي باشد.
  پیروان این طریقت معتقدند که اکنکار دانش باستانی سفر روح است. مقوله‌ای درباره انعکاس آگاهی درونی است که از میان وضعیت‌های تحتانی به وضعیتهای شعفناک و نشئه‌آور الهی سفر می‌کند.
  این عمل از طریق دسته‌ای از تمرینات معنوی انجام می‌گیرد که پیروان این علم از آن آگاهند.

  o اكنكار بر ارزش تجربيات معنوى به عنوان طبيعى‌ترين راه بازگشت به سوى خداوند تاكيد دارد.
  اين راه به شما مى‌آموزد كه چگونه براى افزايش آگاهى و لذت بردن از آزادى معنوى به درونتان بنگريد و گوش فرا دهيد.
  توسط آموزشها و تمرينات معنوى اكنكار خواهيد توانست يك زندگى شاد، پر ثمر و متعادل داشته باشيد و همچنين به اكتشاف جهانهاى معنوى خداوند بپردازيد. همچنين آموزشهاى اكنكار بر دو ويژگى روح مقدس يعنى نور و صوت تاكيد دارد و توسط اين آموزشها خواهيم توانست با نور و صوت خداوند ارتباط برقرار كنيم و آنرا ببينيم و بشنويم. با بهره بردن از آموزشهاى اكنكار و تمرينات معنوى آن خواهيم توانست حضور روح مقدس را در زندگيمان تشخيص دهيم و مى‌آموزيم كه ما روح هستيم، بارقه‌اى از خداوند كه براى كسب تجربيات معنوى به اين دنيا فرستاده شده‌ايم. و همينطور كه شكوفايى معنوى حاصل مى‌كنيم، مى‌آموزيم كه عشق خداوند را از طريق خدمت به ديگران بيان كنيم.
  اكنكار، دانش باستاني سفرروح يك شاه راه مستقيم براي رسيدن به خداشناسيست. جهان هاي آسماني فراسوي ديد آدميان قراردارند .ولاکن همانقدر واقعي هستند كه زميني كه برآن قدم برمي داريم . سفينه ها فضايي قرن بيستم آدمي را به سوي مرزهاي شگفت انگيز فضا پرتاب مي كنند .اما تكليف كيهان هاي درون چيست؟متاسفانه اين اقاليم همچون سياه چاله اي درپس ابهام وراز باقي مانده اند .سرعتهاي برق اساي امروز فرصت زيادي براي اين سوال باقي نمي گذارند من دراين دنيا چه مي كنم ؟ جستجوي ما براي عشق حكمت وآزادي تا بدينجا بيشتر راه بيهودگي پيموده است .آنگاه چشمانمان به واژه افسونگر سفرروح مي افتدآيا شهامت اين اميد واري راداريم سفرروح وسيله اي است كه قديسين بزرگ هميشه به كارگرفته اند تا اسرار اقاليم خدا را هنگام به سربردن دركالبد جسماني بيابند .امروزه جهانهاي الهي دوباره مسافرين خسته وبي قراررا به خود مي خوانند .تمام آنچه آدمي براي اين اقدام نيازدارد عبارت است ازيك نقشه راهنما ويك قلب مشتاق . اكنكا ركليد جهان هاي اسرارهمان نقشه است اما اشتياق وكنجكاوي سهمي است كه خواننده بايد ازخود بگذارد. جهان به سرعت به مهم‌ترين مقاطع تاريخ نزديك مي شود .بهره گرفتن ازاين دانش باستاني دراين برهه بي نهايت ضرورت دارد. همگي براي سفر ه جهانهاي اثيري علي ذهني وروح آماده شويد پرواز هم اكنون آغازمي شود خوش آمديد.
  نوشته پشت كتاب كليد جهان هاي اسرار
  [ویرایش] برخي پرسشهاي متداول
  - آیا اکنکار ادعا می کند که تنها راه به سوی خداوند است؟ راههای زیادی به سوی خدا هست، و اکنکار یکی از آنهاست. با این وجود، اکنکار مدعی است که مستقیم ترین مسیر به سوی خداوند است.
  سوال از يك اكيست: راه مستقيم به سوي خداوند راهي است كه از سوي خود خداوند باشد. اين راه نيز توسط پيامبران ارائه مي شود. پيامبران با ارائه معجزه به ما مي فهمانند كه از سوي خدا آمده اند. ماهانتا ، سري هارولد كلمپ و ساير رهبران اكنكار چه دليل و معجزه اي دارند كه از سوي خداوند آمده اند؟ صرف يك ادعا نمي تواند پذيرفتني باشد.
  - آیا اکنکار از هندوستان آمده است؟ آموزشهای اکنکار از سپیده دم زمان به شکلهای مختلف در این سیاره بوده اند. هیچ کشوری نمی تواند ادعا کند که زادگاه آنها است. به هرحال این آموزشها به ندرت آشکارا و عمومی تعلیم داده شده اند، همچون از زمانی که بنیان گذار اکنکار، پال توییچل، آنها را در میانه قرن بیستم به شکل نوینی به ارمغان آورد.
  سوال از يك اكيست: به چه دليل مي گوييد پال توييچل آن ها را بنيان گذاشته . شما از يك سو ادعا مي كنيد اكنكار دانش باستاني است و از سوي ديگر مي گوييد چند دهه از تاسيس آن بيشتر نمي گذرد. به اين مي گويند يك بام و دو هوا. عقيده مندان به اكنكار نمي توانند كپي برداري توييچل از تك تك عقايد هندوئيسم را ناديده بگيرند از تناسخ گرفته تا ساير باورها. به راستي به اين سوال پاسخ دهيد كه اكنكار تناسخ را از كجا آورده است؟‌
  - آیا اعضای اکنکار استاد زنده اک را نیایش می کنند؟ اعضای اکنکار احترام عمیقی برای استاد زنده اک قائلند، اما او را نیایش نمی کنند. تمامی استادان اک وابستگی و دلبستگی احساسی به یک شخصیت را منع می کنند.
  سوال از يك اكيست: اگر اين وابستگي احساسي منع شده است ، پس چرا تمرينات معنوي اك پيوسته بر ايجاد اين رابطه عاطفي تاكيد مي شود؟
  - چه کسی استاد زنده اک را تعیین می کند؟ استاد زنده اک به‌وسیله سوگماد (خداوند) انتخاب می شود. هر استاد زنده اک جانشین خود را تربیت می کند.

  - استاد زنده اک در حال حاضر کیست؟ (2006) استاد زنده اک در حال حاضر سری هارولد کلمپ است. او در سال 1981 ماهانتا، استاد زنده اک گردید.
  - چه تعداد طبقه (سطح) وجود دارد؟ بیشمار طبقه و زیرطبقه وجود دارد. جهانهای پایین شامل سطوح فیزیکی(مادی)، اثیری(اختری)، علی(سببی)، ذهنی و اتری هستند. نخستین سطح فراتر از جهانهای پایینی به عنوان طبقه روح شناخته می شود. به همین ترتیب سطوح بسیاری بالاتر از آن وجود دارند.
  - آیا سفر روح مشابه سفر اثیری است؟ خیر. سفر اثیری روشی پر زحمت و محدود برای ترک بدن است. یادگیری سفر روح ساده تر است و به طریق کاملاً متفاوتی عمل می کند، یعنی گسترش آگاهی فرد با نور و صوت خداوند. سفر اثیری محدود به طبقه اثیری است، درحالیکه سفر روح می تواند در تمامی سطوح تا طبقه روح صورت گیرد.
  - آیا خلاص شدن از شر همه کارمای فرد در یک زندگی امکان پذیر است؟ بله. برنامه رهاسازی که توسط استاد زنده اک سرپرستی می شود دانشجو را قادر می کند که کارمای خود را پشت سر بگذارد و همینجا در روی زمین، پیش از آن که به جهان بعدی نقل مکان کند، آموزش خویش را تکمیل نماید. بیشتر این تسویه حساب کارمیک در حالت رویا رخ می دهد، گاهی یکباره در چندین سطح. این مزیتی بزرگ برای همه کسانی است که در پی بناکردن پایگاهی در جهانهای رفیع خداوند هستند.
  - آیا اکنکار زندگی مرا ساده تر می کند؟ هدف اکنکار این است که به شما کمک کند تا رابطه کاری نزدیکتری با روح القدس ایجاد کنید. این، درک، خرد، عشق، و دسته ای از ابزارهای معنوی را در برخورد با موقعیت ها و مبارزات زندگی فراهم می کند.
  - آیا اکنکار افراد روحانی دارد؟ اگر چنین است، آنها چگونه واجد شرایط می گردند؟ اعضایی که به وصلهای بالا رسیده اند - پنجم و بالاتر - ممکن است صلاحیت فرد روحانی اکنکار را پیدا کنند. پرورش معنوی برای چنین جایگاهی عموماً پانزده تا بیست سال طول می کشد. افراد روحانی اکنکار دسته ای از اعمال معنوی را اجرا می کنند و داوطلبانه و بدون درخواست پاداشی در اجتماع خدمت می کنند.
  - آیا اکنکار قصد دارد که سبب ایجاد صلح جهانی گردد؟ استادان اک به دانشجویانشان یاد آور می شوند که جهان فیزیکی آمیخته ای از بسیاری از انواع تجربیات با روح هایی با درجه کمال متفاوت است. خداوند آن را اینگونه طراحی کرده است. اکنکار تنها قصد دارد که به روح در سفر بازگشتش به سوی خداوند یاری رساند.
  - آیا اکنکار شاخه ای از یک آیین دیگر است؟ خیر. درحالیکه ممکن است محققین درباره قدمت آن بحث کنند و به نتایج متفاوتی برسند، بنیان های اکنکار ریشه در روزگار باستان دارند. استادان اک در هر قسمتی از جهان در مراحل مختلف تاریخ فعالیت کرده اند و در تکامل بسیاری از راه های مذهبی دیگر موثر بوده اند.
  - آیا اکنکار قوانین یا محدودیتهایی چون دستورالعمل و راهنمای پوشیدن لباس یا رژیم غذایی دارد؟ قوانین یا محدودیتهایی از این نوع در اکنکار وجود ندارد. با این وجود، از دانشجویان انتظار می رود که بالاترین سطح استاندارد اخلاقی و رفتار فردی را مورد ملاحظه قرار دهند. کشیدن سیگار و نوشیدن الکل منع شده اند. استفاده از داروها (drugs)، مگر برای معالجه پزشکی، به عنوان گامی به عقب در رهایی معنوی فرد نگریسته می شود و به شدت منع گردیده است.
  - آیا اکنکار با سقط جنین یا همجنس بازی مخالفت می کند؟ اکنکار می آموزد که روح ابدی و فناناپذیر است و اینکه روح اینجا بر روی زمین است تا تجربه کسب کند. اکنکار موضوعاتی از قبیل سقط جنین، طلاق، یا گرایش جنسی را به عنوان تصمیماتی شخصی در نظر گرفته و به عنوان یک سازمان نظری نمی دهد.
  - آیا اکنکار کتاب مقدسی دارد؟ بله. آن به عنوان «شریعت-کی-سوگماد» شناخته می شود که به معنی "راه جاودانی" است، و شامل حدودا دوازده جلد می باشد. دو جلد نخست منتشر شده اند، درحالیکه بقیه ممکن است در طبقات درونی مورد کنکاش قرا گیرند.
  - آیا هزینه پیروی از اکنکار زیاد است؟ خیر. اکنکار مبلغی اهدایی برای عضویت همراه با هر سال عضویت درخواست می کند که مبلغ پیشنهادی در کشورهای توسعه یافته 130 دلار برای اشخاص یا 160 دلار برای خانواده، و در کشورهای در حال توسعه 50 دلار برای شخص یا 75 دلار برای خانواده است. (2006)
  - آیا می توانم اکنکار را به تنهایی در خانه خودم مطالعه کنم؟ بله. برخی از اعضا مطالعه خصوصی آموزشنامه های اک را انتخاب می کنند و ارتباط کمی با اعضای دیگر دارند.
  - آیا می توانم اکنکار را بدون عضویت تمرین کنم؟ بله. ماهانتا، استاد زنده اک با تمام جویندگانی که به او برای راهنمایی و محافظت توجه می کنند از نظر معنوی کار می کند. با وجود این، وصلهای اک و برنامه های ویژه آموزشی که به وسیله استاد زنده اک تهیه می شوند تنها برای جویندگانی قابل دستیابی هستند که اکنکار را به عنوان مسیر معنوی خود انتخاب می کنند و به عضویت در می آیند.
  - آیا اعضا می توانند اکنکار را به انتخاب خودشان ترک کنند؟ بله. نگه داشتن دیگران در یک مسیر خاص بر خلاف میلشان، تخلفی جدی از قوانین معنوی است.

  پاسخحذف
 11. گفتگو ایین درویشی نبود
  ورنه با تو ماجراها داشتیم
  برکت السون

  پاسخحذف
 12. جواب سوالات شما رو نمیدونم
  من هم به دنبال جوابشونم
  نه تئوری با کلمات و حرفها و جملات زیبا و دلنشین
  بلکه به طور عملی
  میخوام به طور عملی بدونم این اکنکار چیه!!!
  کسی هست کمک کنه ؟؟!!!

  پاسخحذف
 13. @دامون عزیز، تنها پیشنهادی که دارم اینه که حرف‌های چند تا آدم مختلف از هر مذهب و مرامی رو بشنو و بخون. چون آدم‌ها سلیقه‌هاشون رو هم در مذاهب‌شون دخالت می‌دن. اینکه از اول اینطوری بوده یا تازگی‌ها اینطوری شده نمی‌دونم، اما چند سالی هست که دین و مذهب و مرام و مسلک‌مون رو با دکوراسیون داخلی خونه‌مون ست می‌کنیم. و خب، کم پیش میاد دو تا خونه شبیه به هم چیده شده باشن.

  پاسخحذف
 14. salam aghaye nashenas man taze daram shenakht pida mikonam rajebe ek va mikhaham shoma komakam konid age momkene ye id ya emil az khodeton bem bedin mamnon misham.mer30.shima

  پاسخحذف
 15. سلام شیما.

  تعالی را بجوی، باقی زندگی، خودش در جای درستش قرار خواهد گرفت.

  ECK is Love . . .
  برکت باشد . . .
  khordad0044@yahoo.com

  پاسخحذف
 16. اکنکار (آئین نور و صوت خداوند)
  سری هارولد: مسئولیت حقیقیی، تشخیص تفاوت بین عمل کردن در قدرت و عمل کردن در عشق است. مردمی که بر اساس عشق حقیقی عمل می کنند، همیشه سازنده اند. آنان هرگز کاری انجام نخواهند داد که منجر به نابودی چیز دیگری شود.
  اِک عشق است و عشق همه چیز
  mehrazimos@yahoo.com

  پاسخحذف
 17. سلام .به نظر من اگه يه نگاهي به اديان كنين متوجه ميشين همشون داراي نواقصي هستن.....

  چون ساخته دست بشرن.... هر ديني به وقت خودش اومد و آدما رو راهنمايي كرد.... اما حالا چي؟؟ به جز اكنكار چه طريقي مارو به جايي برميگردونه كه ازش اومديم؟؟؟؟


  "اكنكار.... راه طبيعي بازگشت به سوي خدا "

  پاسخحذف
 18. به نام اقیانوس عشق و رحمت

  با سلام به دوستان عزیز ، مطالب همه تونو خوندم، بایستی خدمتتون عرض کنم ابتدا به ساکن هی وقت نمی شه به خاطر رفتار کسی که خودش رو پیرو طریقت یا دینی می دونه و اون شخص رفتار ناشایست و یا انحطاط هیا اخلاقی بارزی داشته باشه چنین برداشت و نتیجه گیری کرد که او طریقت یا دین اشتباهه.
  هر دین و طریقتی دریائی است از حقیقت هر کسی می تونه از اون بنوشه و تشنگیش رو برطرف کنه. خوب بعضی ها دریانوشند و بعضی ها ....
  طریقت ها و مذاهب بسیاری در این گیتی پهناور وجود دارند که برای آگاهی های مختلف مردم بوجود آمده اند!!!!
  اکنکار نیز طریقتی است که ضمن ارزش نهادن و تائید تمامی ادیان و مذاهب بعنوان راهی بسوی خداوند و دارا بودن مراتب کمال و حقیقت خود را به عنوان نزدیک ترین راه بسوی خداوند معرفی می نماید.
  چرا که از فرمول بسیار ساده ای استفاده می کند که با توجه به سادگی از دید تمامی ادیان پنهان مانده است و این فرمول همان صدای خداوند و عنصر صوت می باشد چرا که تمایم ادیان و مذاهب از نور خداوند صحبت کرده اند ولی اکنکار تنها طریقتی است که از نور و تاکید بیشتر بر روی صوت صحبت کرده است و روح را به جریان برگشتی صوت وصل می کند و روح با این جریان برگشتی صوت بسوی خداوند باز می گردد.

  همونطور که یکی از دوستانمون بیان کردند خوبی مکتب اک اینه که مبنای دریافت و کسب حقیقت تجربه است. شما اگر کتابخانه ای بزرگ در مورد خداوند مطالعه کنید من با اطمینان به شما می گویم که شما چیزی از خداوند نمی دانید چون ارزش دانسته های شما نظری است نه عملی.
  ولی اگر و فقط اگر به مدت کوتاهی صوت خداوند را شنیدید و نور آن لایتناهی را احساس کردید دیگر احتیاجی به مطالعه یک کتابخانه در مورد خدا ندارید.
  راه این تجارب هم فقط در تمارین معنوی اکنکار موجود است.
  راه باز است و خوب است حداقل همت کنید به مدت یک هفته با جان و دل تمارین رو انجام بدهید شاید چیزی رو احساس کردید و دیدید که نتوانید با تمام ثروت دنیا عوضش کنید!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  این آدرس وبلاگم رو هم گذاشتم اگه دوست داشتید اطلاعات بیشتری اوجا پیدا می شه

  برکت باشد
  www.nasimetahavol.blogfa.com

  پاسخحذف
 19. به نظر مي آد اكينكار نو ظهور همان ترجمه تصوف اسلامي است واستقلال ذاتي ندارد .دركتب عرفاني اسلامي در زمانهايي كه قدمت آن به بدواسلام ميرسداين مطالب و ناملتر ازان در كتب ابن عربي و آمده است بنده به عنوان يك نفر مسلمان منافات يامفسده هي در مطالعه اين عقايد احساس نميكنم اما اعتقاد به آن انسان را از دين (شريعت) بي نياز نمي كند.زيرا دين هم تاثير اجتماعي دارد هم فردي

  پاسخحذف
 20. ن.ازاد.28.6.1388چند بار بیشتر داخل سایت نیامدم.ولی حرفهای جالبی میبینم.فقط بدونین تا یک چیز با ارزش مایه نذارید ارزش بالاتری ÷یدا نمیکنید.تجربه شخصی و اگاهی مهمترین است.

  پاسخحذف
 21. سلام دوست عزيز
  من هم زماني كه با اك آشنا شدم آنقدر شوريده و هيجان زده شدم كه مي خواستم همه جا جار بزنم تا همه راه حقيقت رو بيابند و رها شوند غافل از اينكه خودم آن را درست نشناخته بودم و هنوز هم براي معرفي آن توانايي ندارم. چون اك دريافت دروني هر شخصي از راه خداونده و براي هر كسي دركي شخصي داره. حتما مي دونيد كه دانستن هرچيزي با درك آن متفاوته. درنتيجه براي شناخت اكنكار بايد خودتان شخصا كتابها رو مطالعه كنيد و آن وقت دريافتتون را بررسي كنيد.مطمئناً راه اك براي همه مناسب نيست و جويندگان خودش رو مي طلبه.بركت باشد.

  پاسخحذف
 22. باسلام بنده درزمینه مکاتب عرفان تحقیق میکنم وبسیار متاسفم که چرا جوانان عزیز میهنم با وجود آب در کوزه تشنه لبان می گردند یک گذر کوچکی هم به آشنای غریب بزنید بیشتر از هر آنچه که نام مکتب بر خود گذاشته اند سیرابتان می کند عرفان از هر طریقی که بروی به بن بست است .الا طریق علوی .یا علی

  پاسخحذف
 23. سلام دوستان تاسن 30 سالگی هیچی از دنیا واخرت نفهمیدم بدون ازاینکه بخوام شانسی با عشق زندگیم اکنکار اشنا شدم حالا اون گمگشته زندگیم راپیدا کردم وخدا راشکرگزارم که منه ناچیز رو لایق دونست وبهترین هدیه اش رو بهم داد

  پاسخحذف
 24. امپراطوری خداوند در درون تو است . از خود شناسی
  به خدا شناسی خواهی رسید .
  جستجو گر حقیقت

  پاسخحذف
 25. تمام مکاتب ادعای اینو دارن که راهشون مستقیمه وبه خدا میرسه وحرف حق رو اونها میزنند. زمانی هم من این شکلی فکر میکردم ولی با مطالعه در مورد تمام مکتبها دیدم که اینها فقط دست ساز بشر هستن تا یک زندگی زیبا و مدینه فاضله رو بسازند عرفای ایرانی حقیقت رو در اخلاقیات می بینند و عرفای دیگر حقیقت رو رسیدن به قدرت ،ولی در حقیقت هیچ وقت به خدا نمی رسن وبه خودشنن که میرسنن نه به خدا، خدا فراتر از اونیه که بیاد با بشر حرف بزنه. هرکس هم که ادعای اتصال به خدا بودن رو داره در خود پرستی گیر کرده والا به خدا رسیدنی نیست.به قول حافظ
  جنگ هفتاد و دو ملت همه را عذر بنه / چون ندیدند حقیقت ره افسانه زدند.
  اگر مکاتب از طرف خدا بودند و حقیقت رو میگفتن هیچ وقت یه چنین دعواهایی پیش نمی اومد بلکه همشون یک حرف رو میزدند. به نظر من همه میتونن بدون داشتن مکتب به خدا هم برسن اگر رسیدنی باشد.
  ممنون ا.ط از اذربایجان-بناب

  پاسخحذف
 26. زاهد ظاهر برست از حال خود آگاه نیست .برکت باشد

  پاسخحذف
 27. سلام دوستان عزیز
  من نمیتوانم بگویم که یک اکیست هستم چون هنوز به آن صد در صد یقین ندارم و از طرفی با اشنایی با اکنکار در من تحول عظیم فکری و معنوی و عرفانی ایجاد گردید نمیدانم ولی این آیین در من ایجاد معجزه کرد اکنون زبان تمام عرفا را میدانم و میشناسم اکنون خداوند را در کنار خود و همیشه با خود میبینم اکنون استاد درون یا همان مجرای روح الهی را دائما در کنار خود میبینم و او مرا با صبر و حوصله راهنمایی میکند
  باید به دوستان منتقد بگویم در یکی از ایات قران امده که بهترین شما کسی که به تمامی سخنان گوش میدهد و بهترین آن را انتخاب میکند و ایاتی هست که میگوید برای هر ملتی دینی قرار دادیم
  باید به دوستان متقد بگوم به جای انتقاد به این فکر کند مگر اسلام از روز اول روی زمین بوده قدمت اسلام هزوار سیصد سال است پس تکلیف انسانهایی که بدون اسلام درگذشته اند جهنم است نه نه اینطور نیست پس به جای انتقاد سکون کنید و به جای اینکه چشم بسته باور کنید مطالعه کنید مطالعه و فقط مطالعه تا خداوند دید و بینش شما را وسیع کند انوقت هست که میبینی نیروی خداوند همیشه با تو بوده و هست و تو بی هدف اینجا نیستی

  پاسخحذف

» لطف کنید و درباره‌ی یادداشت بنویسید. اگر مطلب چیز دیگری‌ست، به symoniri روی جی‌میل، ای‌میل بفرستید.
» نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز -حالا به هر کسی که می‌خواهد باشد- حذف خواهند شد.
» فارسی بنویسید و برای نمایش درست آدرس وبلاگ‌تان، "//:http" را فراموش نکنید.