۰۶ اردیبهشت ۱۳۸۶

مشکل کامنت‌های بلاگر-شمارهِ دو

دیروز نوشتم که می‌شود مشکل کامنت‌های بلاگر را به کمک حضرت فایرفاکس حل کرد، البته تا جایی که به ما کاربران بلاگر بستگی دارد وگرنه هنوز مشکل اساسی که همانا گرفتن ای‌میل نویسندهِ نظر است باقی‌ست. حالا، استایل اولش آماده است، سادهِ ساده، فقط از آن سفیدی محض بلاگری‌ش زده‌ام، همین. لطف کنید ایرادهاش را همین‌جا بنویسید تا اصلاحش کنم که فحش نخورم.

چه کنیم برای استفاده؟ حضرت فایرفاکس+ افزونهِ استایلیش+ استایل مربوطه. اصلا به چه دردی می‌خورد؟ برای دوستانی مثل گوشزد که کامنت‌خور وبلاگش زیاد است و در کامنت‌ها هم جواب می‌دهد یکی از معضلات این است که همه چیز چپ-به-راست و تو، باید از راست-به-چپ بنویسی. با این استایل خیلی راحت می‌شود این کار را کرد. البته من فقط روی کامنت‌های popup کنترل کردم و ظاهرش درست است، پس فعلا اگر قصد دارید از این استایل استفاده کنید در تنظیمات وبلاگ‌تان و در بخش کامنت، popup را فعال کنید. محض نمونه، تصویر نظرات آخرین یادداشت گوشزد را ببینید.

ایرادها یادتان نرود، بنویسید لطفا. اما اگر آلودگی‌تان بیشتر است و خودتان می‌خواهید از این جینگولک‌بازی‌ها دربیاورید، این چند افزونه را فراموش نکنید:
» افزونهِ colorzilla. گلچین رنگ‌های دلخواه در وب
» افزونهِ edit css
» افزونهِ css viewer. توضیحات مرتضی الوانی
به کمک این سه تا می‌شود همه چیز را تغییر داد، باور کنید.