۰۴ آبان ۱۳۸۵

باز هم فید و باز هم راست به چپ

اگر شما هم از تب کردگان این روزهای گوگل-ریدر هستید پس یحتمل این یادداشت اصلا به دردتان نخواهد خورد، چون هیچ ربطی به گوگل (ریدر) ندارد. یکی از برترین ملحقات فایرفاکس فیدخوان sage است که می‌شود برایش به دلخواه یک css تعریف کرد. اگر شما هم مثل بنده از طرفداران فرقهِ ضاله Text-align: justify هستید، فکر می‌کنم به دردتان بخورد. پس از نصب و راه‌اندازی مجدد فایرفاکس، با استفاده از option فایل opml مورد نظرتان را import کنید (تصویر). حالا، اگر شما هم خوانندهِ وبلاگ بلوط باشید چیزی می‌بینید که اصلا خوش‌آیند نیست (تصویر). فایل css مربوطه (که می‌توانید به دلخواه‌تان تغییرش بدهید) را دانلود کرده و ذخیره کنید، و مطابق تصویر آدرس css را در setting وارد کنید. شکل و شمایل وبلاگ بلوط چیزی شبیه به این خواهد شد (تصویر).

توضیح قبل از استعمال: برای خواندن وبلاگ‌های انگلیسی زبان، در option تیک گزینهِ use custom style sheet را بردارید تا به وضعیت پیش‌فرض sage برگردید.

» بقیه‌اش هم همان‌طوری که بارها مهدی و علیرضا گفته‌اند بستگی به کَرَم دوستان داره و فید‌های کامل‌شون، توضیحات بیشتر در مورد فید rss2.0 کامل به همراه کامنت‌ها و دنبالک‌ها را برای مویبل‌تایپ را بخوانید، برای تغییر هم فایل را با نت‌پدی چیزی باز کنید و محتویاتش را بگذارید جای محتویات index.xml.