۰۶ فروردین ۱۳۸۵

هفت شین


 • هفت‌شین را نخوانده‌اید؟ بخوانید، چندباره! خیلی دلم می‌خواهد بدانم چند نفر از نویسندگان آن از خانم‌ها هستند و چند نفرشان از آقایان؟ چند نفرشان متاهل هستند و
  چند نفرشان مجرد؟ چند نفر از این متاهل‌ها، در حال حاضر زندگی مشترک‌شان پابرجاست، توام با محبت، رفاقت، امنیت و آرامش؟ و چند نفر از این مجردها مفهوم تاهل و تعهد
  را می‌دانند و تفاوتش را با رفاقت‌های دوران مجردی گرفته‌اند؟
  :: کاش یک جامعه ِ آماری هم از موافقان و مخالفان این هفت‌ شین ارائه می‌دادید!

 • چیزهایی نوشتم و اسم‌اَش را هم گذاشتم "این مردهای لعنتی یا اعلان جنگ جهانی هشتم" و خواستم بیاورم که دیدم مثل این هفت شین نامنصفانه است، پس گذاشتم‌اَش کنار.
  باید از چند نفری چیزهایی بپرسم، با چند نفری مشورت کنم و چیزهایی هم بخوانم و بعد بنویسم. یک‌بار دیگر باید عقدنامه‌مان را بخوانم، باید ببینم آیا با آن چند
  امضا، این همه در حق همسرم ظلم کرده‌ام یا نه.
  :: پس عنوانش از خودتان، به موقع‌اَش می‌نویسم، چند وقت دیگر، بهتر، و سعی می‌کنم منصفانه باشد!

 • راستی، تا یادم نرفته، خواهش می‌کنم فعلا به جای کلمه ِ برابری، بنویسید برتری، بیشتر جور درمی‌آید باهاش!
  :: فعلا این را بخوانید و فحش‌ بدهید تا بعد :-)

۹ نظر:

 1. اين برادر لقمان وصيت نامه اش را نوشته که شب عيدي اينطور داره روي ميدان مين راه ميره؟
  دارم به اون روزي فکر مي کنم که بايد براي گرفتن حق برابري با خانومها مبارزه کنيم . . :)

  پاسخحذف
 2. بابا ما قاطی این خروس جنگی ها شدیم اینی شدیم که می بینی. ول کن جون تو.

  { ببینم. اصلا تو چه کاری به فمینیسم توهین می کنی. تو کی هستی. تو کی هستی؟ تو بی خود کرده ای! فمینیسم انقدر ها هم تو سری خور نیست که از طرف تو نقد بشنود. برو چهار تا کتاب از انقلاب بخر بخون خوب می شی!
  چشمت حسود کور. داریم مثل قارچ زیاد میشیم و موفقیت به دست میاریم. دست بهبهانی رو می گیریم و عکس می اندازیم. سواد هم خوب چیزیه والا. }

  پاسخحذف
 3. نمي دونم چيز ديگه اي هم هست كه بخوان يا نه ديگه خودشون شرم كردن بيشتر بخوان ... آدم خندش مي گيره وقتي اين چيزا رو مي بينه .. (-:

  پاسخحذف
 4. سلام. ببینید بیشتر مشکلات از مطلق نگریستن سرچشمه میگیرن. وقتی حقایق جامعه و حقوقی که در همین مسئله ازدواج و طلاق از خانم ها سلب شده و مشکلاتی که تعداد زیادی از زنان جامعه با اون دست به گریبان هستن و قانون های دست و پا گیر و اکثرا ناجوانمردانه و مرد سالاری که باعث آزار و اذیت زنان و در بسیاری مواقع آسیب به کودکان میشوند رو میبینیم نمیتونیم بی تفاوت باشیم ؛ که البته هستیم ... باید کمی نسبی بود و اگر زن هستیم به این مشکلات فقط از دید یک زن نگاه نکنیم و آنطرف قضیه رو هم ببینیم , مرد ها هم همینطور. وقتی قانون ما برای یک زن تنها راه نجات از یک سری مشکلات رو شروط ضمن عقد قرار میده باید انتظار چنین شرط ها و حرف هایی رو هم داشت. و متاسفانه تا وقتی آدم ها نخواهند که بیطرف به حل مسائل بپردازند و دست از این سوء استفاده ها بر ندارند اوضاع به همین شکل خواهد بود.این یک واقعیتِ که باید صلاح ِ هر دو در نظر گرفته بشه و صلاحِ ِ خانواده که بشه با امنیت خاطر و دوستی به زندگی ادامه داد ؛ اما مسائلی که میبینیم !! حالا تا کی میخواهند به این تند روی های بی نتیجه فمنیسم (مثل هر ایسم ِ دیگری) ادامه دهند و در نهایت عده ای آنها را به سخره بگیرند نمیدانم. مشکل اساسی است و هیچ امیدی نیست به این شکل حقوقی که طی سالها از دست رفته باز گردد... موفق باشید. راستی به نظر من نویسنده یاد داشت ِ هفت شین فقط میتوانسته یک زن باشد ؛)

  پاسخحذف
 5. سلام،
  آدرستون رو تو خیلی از وبلاگ ها دیدم... ا.مدم و بهتون سر زدم.. و خواندمتون... هفت شین رو هم خوانده بودم... چی بگم والله!!!

  پاسخحذف
 6. انکار نمی کنم که این طرفداران حقوق زنان هم دارن از اون طرفِ بام می اٌفتن! گرچه به نظر من همونطور که قبلا هم گفتم قانون فقط یک چتر حمایتیه برای برقراری عدالت به هنگام بروز ناهنجاری و زندگی ای که با مهر و محبت شروع بشه احتیاجی به این بند و بساط ها نداره. هر چند قوانین باید جوری وضع بشن که هیچکدوم از دو طرف بهشون ظلم نشه.
  از اینا که بگذریم؛ باز هم عیدتون مبارک :)

  پاسخحذف
 7. البته اين جمله درست تر است همه با هم برابرند اما بعضي ها برابر تر

  پاسخحذف
 8. سال نوتون مبارک باشه آقای منیری.

  پاسخحذف

» لطف کنید و درباره‌ی یادداشت بنویسید. اگر مطلب چیز دیگری‌ست، به symoniri روی جی‌میل، ای‌میل بفرستید.
» نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز -حالا به هر کسی که می‌خواهد باشد- حذف خواهند شد.
» فارسی بنویسید و برای نمایش درست آدرس وبلاگ‌تان، "//:http" را فراموش نکنید.